Informacje

Ile trwa warsztat?

Warsztat trwa zazwyczaj ok. 6 godzin. Ale ważne jest, żebyście mieli wolny cały dzień.

Termin

Na warsztat możemy się umówić w tygodniu lub w dni wolne od pracy. Jeżeli chcecie wziąć udział w warsztacie proszę o kontakt w celu ustalenia terminu. Nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę! Jeżeli z jakichś względów trzeba będzie warsztat przełożyć, nie będzie z tym żadnego problemu.

Wycena warsztatu

Koszt warsztatu w 2024 r. to 1550 zł + koszt złota. W trakcie prac złotniczych występuje ubytek materiału na poziomie ok. 10%. Oznacza to, że koszt złota to waga gotowych obrączek plus ubytek x cena złota/ gram. Cenę złota ustalamy razem z terminem warsztatu. Do oszacowania wagi obrączek potrzebuję Wasze rozmiary palców, wybrany model obrączek i ich szerokości.

Jakie obrączki możemy zrobić na warsztacie?

W mojej Pracowni możecie wykonać obrączki płaskie (dowolne szerokości) lub zaokrąglone (szerokość do 5,5 mm). Pracujemy wyłącznie na złocie próby 585. Możliwość wykonania indywidualnych projektów ustalamy mejlowo.

Wasze złoto

Jeżeli macie swoje pamiątkowe złoto możemy je przetopić i pracować na Waszym materiale. Wtedy obrączki będą miały ten sam kolor.  Całe przyniesione przez Was złoto musi mieć próbę 585 i być w jednolitym kolorze. Za niewielką dodatkową opłatą jest możliwość wymiany Waszego materiału “złoto za złoto”. Nie ma wtedy znaczenia kolor i próba przyniesionego złota, może to być np. stara zepsuta biżuteria. 

Jest możliwość rozliczenia się za warsztat złotem- spisujemy wtedy umowę kupna-sprzedaży.

Kolory złota

Pracując na moim materiale obrączki możecie wykonać w jednym z trzech kolorów złota: klasyczne żółte, białe (niklowe)  lub różowe/czerwone.

Matowienie

Stopień zmatowienia-wypolerowania obrączek wybieramy wg Waszych preferencji na końcu pracy. Nie musicie wcześniej deklarować czy chcecie obrączki błyszczące czy matowe.

Cechowanie obrączek

Gotowe obrączki zawożę do Urzędu Probierczego w Warszawie, gdzie zostanie sprawdzona próba złota i nabite zostaną cechy probiercze.

Ewentualne dodatkowe koszty:

Grawer (wybór czcionek) + 4 zł/literkę

Ręczny grawer (kaligrafia) + 6 zł/literkę

Rutenowanie (czarne złoto) + 100 zł/ komplet

Rodowanie (białe złoto) + 150 zł/komplet

Wymiana złota +50 zł/komplet

Pokrycie obrączek rutenem lub rodem wydłuża czas oczekiwania na obrączki o kilka dni. Rodowanie i rutenowanie obrączek odbywa się w zewnętrznej pracowni galwanizacyjnej w Warszawie.

Odbiór obrączek

– osobisty w Pracowni (zalecany)

– osobisty w Warszawie

– przesyłka kurierska (przedpłata lub pobranie)

Możliwość płatności gotówką, kartą, blikiem lub przelewem.